KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482108

nr 1548 2108

Dagny Cassel

(1908-1988), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -60, blomsterstilleben. Olja på duk, 59x68 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm

Dagny Cassel, född 1908 i Stockholm, död 1988, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 19 juni 2023
kl 19:20:46

19/6 19:14:52 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Dagny Cassel

Läs mer om Dagny Cassel